Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası adetinizin gerçekleştiğini belirtmişsiniz bu durumda gebelik söz konusu değildir. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

M

mislinayyas

Forum Okuru
ocak ayında ilişkim oldu ella yuttum 3 defa adet oldum gögüslerim ve belim çok ağrıyor adet olmama rağmen hamilelikten şüpheleniyorum sizce durum nedir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası 3 defa regliniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir, gebelik kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

G

gökşnbercn

Forum Okuru
ocak ayında ilişkiye girdim ella yuttum 3 defa adet oldum ama sanki karnım şişiyor hamile olma olasılığım varmıdır?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
gökşnbercn' Alıntı:
ocak ayında ilişkiye girdim ella yuttum 3 defa adet oldum ama sanki karnım şişiyor hamile olma olasılığım varmıdır?
Verdiğiniz bilgilere göre şüpheli birliktelikten sonra 3 defa adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir. Karın şişliğiniz sindirimle alakalı bir durum olabilir. Gebelik kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz

Z

zaratiyeto

Forum Okuru
bir ilişkim oldu ve ella kullandım adetim zamanında geldi gebelik testi yaptım sonuç negatif ama hala endişeliyim hamile olmam mümkünmü?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası döneminiz gerçekleşmiş, akabinde gebelik testi yapmışsınız sonuç negatif çıkmış bu durumda gebelik söz konusu değildir.

K

Kırmızıbeyaz

Forum Okuru
Iyı günler gecen ay ella kullandı eşim aynı ay içerisinde 2 kez adet oldu, sonra ki ay yani şu an içinde bulunduğumuz ay adeti 10 gün gecikti iki kez idrar test yaptık negatif çıktı. Bu durum normal mi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kırmızıbeyaz' Alıntı:
Iyı günler gecen ay ella kullandı eşim aynı ay içerisinde 2 kez adet oldu, sonra ki ay yani şu an içinde bulunduğumuz ay adeti 10 gün gecikti iki kez idrar test yaptık negatif çıktı. Bu durum normal mi
Ella kullanımı sonrası 2 defa adet kanaması gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değil. Eşinizin bir kaç gün içinde dönemi gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına muayene olsun.

N

nerminbudak

Forum Okuru
şubatta ella kullandım 2 defa adet oldum gebelik riski varmı hala

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası iki defa adetiniz gerçekleşmiş bu durumda gebelik söz konusu değildir. Kuşkunuzu gidermek adına gebelik testi yapabilirsiniz.

G

Gizem kahraman

Forum Okuru
Bir ay önce ilişkiye girdikten 1 saat sonra ella kullandım.adetim normal gününde geldi.bittikten 3 gün sonra 2 3 gün süreli lekelenme tarzı kanama oldu ve bitti.hamilelik ihtimali var mıdır?

G

Gizem kahraman

Yeni Üye
Üye
Bir ay önce ilişki sonrası ella kullandım (1 saat sonra.) 15 gün sonra yani tam gününde adet gördüm. Bittikten 3 gun sonra lekelenme seklinde 2 3 gun sureli az bi kanama oldu. Normalmidir gebelik ihtimali varmi

C

Cerenpzn

Forum Okuru
Nisanlimla bir birliktelik yasadik icime bosalmadan geri cekti birliktelikten 4 gun sonra bi ella hap ictim sonra tekrar birliktelik oldu o birliktelikten 3 gun sonra bi daha ella ictim icime bosalma olmadiginada eminim. Adetim 11 gun gecikti ve hala olmadim hamile olma olasiligim var mi

G

Gizem kahraman

Yeni Üye
Üye
Cerenpzn' Alıntı:
Nisanlimla bir birliktelik yasadik icime bosalmadan geri cekti birliktelikten 4 gun sonra bi ella hap ictim sonra tekrar birliktelik oldu o birliktelikten 3 gun sonra bi daha ella ictim icime bosalma olmadiginada eminim. Adetim 11 gun gecikti ve hala olmadim hamile olma olasiligim var mi
Neden içtiniz o halde ? Hormonlarla oynuyor bence bir daha kullanmayın boşalma olmadıysa nasıl hamile kalcaksiniz?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Cerenpzn' Alıntı:
Cinsel yönden aktifseniz ella dışında daha uygun bir doğum kontrol yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Ertesi gün hapları birden fazla kullanıldığında hormonları etkiler ve olumsuz sonuçlar doğurabilir. Gecikmeniz muhtemelen ella kaynaklı ancak ejakülasyon olmasa dahi zevk suyuyla gebe kalmak mümkün olduğundan tedbiren gebelik testi yapmanızı öneriyoruz.

S

snmflz

Forum Okuru
14 gün önce ilşkim oldu ella kullandım 1 saat sonra ishal oldum kusmada oldu adet tarihimi beklerken adet olmadım ella kullanan hamile kalabiliyormu

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evet ella hap maalesef gebelikten kesinlikle koruyor diyemeyiz. Güvenirliği % 85-90 dır . Ertesi gün hapı kullananlarda gebelik görülebilmektedir. İlacı kullandıktan sonra ishal ve bulantı yaşamanız ilacın etkinliğini düşürür. Kısacası gebe olma ihtimaliniz var bu nedenle bugün gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

R

rumysaaldan

Forum Okuru
mayıs ayında ilişkim oldu 2 defa ella hap kullandım adetimi 10 haziranda oldum 3 defa gebelik testi yaptım ama kendimi hamile gibi hissediyorum kesin hamile değilimdir öyle değilmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilişki sonrası regliniz gerçekleşmiş , akabinde test yapmışsınız sonuç negatif bu durumda gebelik söz konusu değildir. Durumunuz psikolojik gebe olmadığınıza ikna olamıyorsanız bir kadın doğum uzmanına görünün.

B

berrril

Forum Okuru
nişanlım askerden geldi ilşkiye girdik boşalma oldu ilşkimiz 10 gün içinde 5 defa oldu 5 defa ella yuttum adet olmadım sizce hamile kalmış olabilirmiyim?