Gebelik Testim Negatif Çıktı Ama Ben Yinede Hamile Olabilir miyim Diyenler BURAYA

hatiss

Yeni Üye
Üye
gebelik testi negatif ne demek,gebelik testi negatif çıkarsa,


Gebelik testi idrar testleri yani eczaneden aldığımız testler negatif çıkmasına rağmen hamile olunabilir mi sorusunun cevabı tabiki de olunabilir.

Birinci ve en sık görülen şey testin yanlış yapılması ve yanlış yorumlanmasıdır.Şimdi mesala testi aldınız diyelim o testi eğer yanlış uyguladıysanız içindeki yönergelere uygun bir şekilde uygulamadıysanız şunu bile görmek mümkün idrar testi diye alıyoruz ama testi tükürükle yapıyoruz bunu yapanları bile görmek mümkündür bu yanlıştır ve sadece idrarla yapılması gerekir.

En büyük yapılan hatalardan bir taneside şudur o tek çizgi olayına dikkat edilmemesidir.İdrar testlerının kalitesini gösteren onların çalıştığını gösteren sonuçta bozuk çıkma olasılığı vardır eğer o belirgin çizgi çıkmadıysa o testin atılması gerekir çünkü o çizgi kontrol çizgisidir ve testin çalıştığını o çizgi göstermektedir.Eğer o çizgi çıkmadıysa ozaman o test yorumlanamaz.Yeni bir test alınarak tekrar edilmesi gerekmektedir.


Bunların dışında diyelim yapılan testte ilk kontrol çizgisi çıktı diğer çizgi çıkmadı bu durumda gebe olunabilir mi dersek tabikide evet çünkü bazen testlerin hassasiyeti çok yüksek değilse ve gebeliğin başlarındaysa gebe olunmasına rağmen negatif çıkma olasılığı vardır bu durumda test bir kaç gün sonra tekrar edilmesi gerekmektedir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
G

gul1234567890

Forum Okuru
Ben supheli iliskiden sonra 2 ay adet oldum 1inci adetimden sonrada ikinci adetimden sonrada test yaptim negatif cikti hamile degilim dimi
 
Üst