Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nelerdir ?

• Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
D

dilaakda

Yeni Üye
Üye
Kan sonucum 37.81 çıktı anlayamadım şimdi ne zaman tekrar etmeliyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Dila hanım bu konu da hekim sizi yönlendirecektir. Hamileliğin ilerleyişi hakkın da sadece hcg değeri bilgi vermez ultrason muayenesi de gereklidir. Test sonucunuz pozitif hekim kontrolün de olmanız sizin faydanıza olacaktır.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebeliğiniz hayırlı olsun. Hcg nin tekrar istenmesi gebeliğinizin sağlıklı ilerleyip ilerlemediği hakkın da bilgi edinmek için. Kontrollerinizi aksatmayın. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

ferisu

ferisu

Yeni Üye
Üye
merhaba ben bişey sormak istiyorum bilgisi olan herkes fikir verebilir.evliyim.10 yaşında bir kızım var....ben 12 kasımda adet gördüm...bugun aralık ayın 25 i oldu yani 13 günlük bir gecikmem var..kan betahcg 0,100 çıktı...negatif biliyorum...ama benim ilişkim bundan 8 gün önce oldu..o yüzden kanda belli olmamış olabilirmi...tekrar ne zaman gitmeliyim test yaptırmaya.?

ferisu

ferisu

Yeni Üye
Üye
ferisu' Alıntı:
merhaba ben bişey sormak istiyorum bilgisi olan herkes fikir verebilir.evliyim.10 yaşında bir kızım var....ben 12 kasımda adet gördüm...bugun aralık ayın 25 i oldu yani 13 günlük bir gecikmem var..kan betahcg 0,100 çıktı...negatif biliyorum...ama benim ilişkim bundan 8 gün önce oldu..o yüzden kanda belli olmamış olabilirmi...tekrar ne zaman gitmeliyim test yaptırmaya.?
niye kimse bana cevap vermiyor :cry:

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
ferisu' Alıntı:
Merhaba , gecikmeden sonra yaptığınız test sonucu gebelik lehine değil. 8 gün önce birlikte olmuşsunuz bu kadar erkende gebelik testte çıkmaz. 10 gün içinde mensiniz gerçekleşmez ise hcg testini tekrar yapın.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
569631123' Alıntı:
merb ben geçen ayın 25 adet oldum şimdi henüz olmadım spralim var hamile olabilirmiyim
Merhaba, spiralle gebe kalmak mümkün. Spiral iyi yerleştirilmemişse yada yerinden oynadıysa hamile kalabilirsiniz. Yarın da mensiniz gerçekleşmez ise tedbiren gebelik testi yapın.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5 . haftasın dan itibaren başlar. Adete 11 gün kala (Bu kadar erken dönemde ) gebelik belirtileri olmaz. Beklenen adetiniz de en az 3 günlük gecikmeniz olursa test yapabilirsiniz.

E

elanur_22

Forum Okuru
elanur_22' Alıntı:
benimde adetime 11 gün var ama midem çok bulanıyor başım dönüyor kasıklarımda batmalar var ne zaman test yapmam gerek
cevap için teşekür ederim bir şey daha sorucam idrar yolum çok yanıyor kaşıntı ve kızarıklık var vajinamda yoğurt gibide akıntı bu nedendir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Septomlarınız vajinal mantarı gösteriyor. Bir kadın doğuma görünüp muayene olun. Şayet mantarınız varsa bunu eşinize de bulaştırmanız muhtemeldir. Yada eşiniz den size bulaşmıştır . Çift olarak tedavi görmeniz gerekebilir.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebeliğin ilk haftalarında lekelenmeler olabiliyor. Fakat sık sık lekelenme olması yada kanama olması gebelikte istenmeyen bir durumdur. Gebelikle ilgili bir problemin de işareti olabilir. Bu nedenle hekime görünüp muayene olmanız faydanıza olacaktır.