Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır

sltnnn

Yeni Üye
Üye
Merhabalar bende yeni katiliyorum. Birsey sorucam gonal f ve crinona kullNip hamile kalaniniz var mi acaba
 

sltnnn

Yeni Üye
Üye
Pzartesi test yapicam 15. Gun yani ama ben bisey hisstmiyrm sadece gogus gerilmesi ve hafif kasik agrisi onude jel yapiyor farkindyim. Ama diger turlu bir his yok
 
S

sosyologos

Forum Okuru
Merhaba kızlar..aranıza yeni katıldım..uzun zamandır okuyorum formdaki yazıları..kayit olup kendim hakkında bisiler paylaşmak istedim..
Arkadaşlar ben diğer aylardan farklı olarak görüşlerde şişme damar belirginlesmesi ve sizi hissediyorum..sizlama ve ayrı koltuk altına kadar vuruyor..karnım sis..gaz olayım çok fazla..kaslarim ağrıyor resmen..yorgunluk bitkinlik var ustumde..hatta bugün komedi filmi izlerken bi bölümünde ağlama isteği duydum..göbek eşliğinde şeklinde değişiklik var..daha adetime 5 gün var..
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, belirtileriniz adet öncesi septomlar olduğu gibi gebelik belirtileri de olmaktadır. Bu nedenle belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcıdır. Bunu benzer sorularda sürekli belirtiyoruz. Beklenen döneminiz de gecikme olursa test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, değer görünürde gebelik lehine ama tek değerle gebe olup olmadığınız anlaşılmaz .Durumunuzun netlik kazanması için hekim kontrolün de olun. Ultrason incelemesi ve hcg nin düzenli izlenmesi durumunuz hakkın da bilgi verecektir.
 

sltnnn

Yeni Üye
Üye
Evet doktorumda zaten 4 gun sonra tekrar test dedi. Bu crinone de kullandim sonuncusu bugun bitti bu ilacin boyle bi sonuc cikarmasi mumkunmu sevinmesem mi ki erkende
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Crinone gebelik testini ekilemez. Sevinebilirsiniz değer gebelik lehine sadece olası durumları göz önünde bulundurarak kesin yanıt vermemeye genel bilgi vermeye özen gösteriyoruz. Siz doktora görünün. Önce usg muyaenesin den geçeceksiniz keseyi haliyle şimdi göremezsiniz. Bir kaç defa hcg testi yapmanız istenecek, doktorunuz hcg seviyelerini inceleyecek. Gebeliğin sağlıklı olup olmadığını değerlendirmek için.. Değerler normal seyirde olursa ilerleyen haftalarda keseyi göreceksiniz. Ardından bir kaç hafta sonra kalp atışını duyacaksınız. Anlayacağınız prosedür uzun.
 

sltnnn

Yeni Üye
Üye
Ins ya herkeze nasio etsin . Peki bu deger ne kadarlik oldugunu gosterir. Doktoruma gitmedim resmini gonderdim var dedi ve 4 gun snra tekrar hcg dedi sizce ne kadrliktir bu degere gore
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg değeri ve son adet tarihi baz alınarak 3+5 günlük gebesiniz. Gebelik haftanız hakkın da doktor , Ultrason muayenesini , son adet tarihinizi ve hcg değerinizi değerlendirerek net bilgi verecektir.
 

sltnnn

Yeni Üye
Üye
Peki bu kasigimda anlamsiz agri nedir. Yani bariz cok siddetli bi agri yok ama arada bi yokluyor snra hafif bi sekilde orada kalio agrimaya devam ediyor. Acaba adet mi olacagim.16.48 cikan sonuc düsuyormu acaba
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebeliğin ilk ve bazı dönemlerin de karında kasıkta ağrılar olabilir bu normaldir. Ağrı şiddetli olursa lekelenme ve kanama eşlik ederse mutlaka hekime görünün. Hacg değeriniz 16.48 tek değerle değerlendirme yapamayız. Önceki sonraki değerler nedir?
 
Üst