Temmuz 2013 anne adaylari....

gönülcüm sen namazini nasil kiliyorsun ben bir kac gündür kilmadim namazimi.. ama baslamak istiyorum lakin nasil kilsam diye düsümüyorum.
Sen nasil kilioyrsun canim?

2 haftadir kilmiyorum ne yalan söyliyim, ilaclardan kafami bile kaldiramiyordum ama iki gündür etkilemiyor artik, rahatim... oturarak kilinabilir aslinda. yatinca aklima geliyor hep, oturarak kilsaydim falan diye ama iste sabah seytan giriyor aklima...

Teşekkürler Gönül ve Smiley.. bu arada rabbim sana da şifa versin.. Ağrısız sorunsuz bir hamilelik dönemi yaşatsın ve hayırlısı ile bebişleri kucağımıza almayı nasip etsin bize... Cinsiyeti de gönlünden ne geçiyo ve hayırlısı ne ise o olsun ;)

hayirlisi böyleymis... ilk gebeliyim süper gecmisti dogumum zor oldu, bundada belki dogumum kolay olur, vardir bi hayir :)
cinsiyete gelirsek, ilk baslarda oglan diyordum ama iki kere rüyamda kiz bebek gördüm, alistim kiza... galiba kizim olcak :) cok merak ediyorum yaaa. kesin göstermez bende haftaya kadar catlarim :)

senin icinden gecen ne? saglikli olmasi en önemlisi ama yinede insanin icinden birsey geciyor...

Ben simdi bir abdest alip deneyim bakim Insallah kila bilirim.
Biraz eyilince karnim cok agriyor, bebede akilli durmuyor icten, plazentayi zedelemis....
Rabbim yardimcimiz olsun... Amin

Benim icimden Kiz geciyordu rüyada flnda kizdi... Ama erkek cikti... Rabbim saglikli hayirli evlat nasip etdin. Amin

Ya tabiki hayırlısı ama ben de ne yalan söyliim kız istiyorum.. Bu kadar hevesliyken süslü süslü giydirmek, cilvesini izlemek istiyorum .. :) Bu cumartesi bende kontrole gidecem, çok ümidim yok göstereceğine ama çok merak ediyorum. Bakalım ne olacak.. :)
Namaz konusunda bende muzdaribim kızlar yaa.. Dikkat etmeye çalışıyorum ama evde hep uyuduğum için yatsı kaçıyo, sabaha kalkamıyorum.. işyerinde ne kıldıysam o :(

Ben simdi bir abdest alip deneyim bakim Insallah kila bilirim.
Biraz eyilince karnim cok agriyor, bebede akilli durmuyor icten, plazentayi zedelemis....
Rabbim yardimcimiz olsun... Amin

aman dikkat et... doktor sana ilac falan verdimi, plazenta icin ??

Benim icimden Kiz geciyordu rüyada flnda kizdi... Ama erkek cikti... Rabbim saglikli hayirli evlat nasip etdin. Amin

hadi bakalim heycanlandirdin beni :)

Ya tabiki hayırlısı ama ben de ne yalan söyliim kız istiyorum.. Bu kadar hevesliyken süslü süslü giydirmek, cilvesini izlemek istiyorum .. :) Bu cumartesi bende kontrole gidecem, çok ümidim yok göstereceğine ama çok merak ediyorum. Bakalım ne olacak.. :)
Namaz konusunda bende muzdaribim kızlar yaa.. Dikkat etmeye çalışıyorum ama evde hep uyuduğum için yatsı kaçıyo, sabaha kalkamıyorum.. işyerinde ne kıldıysam o :(

benim kizim var, ve tek kelimeyle BAYILIYORUM ona, kendini öyle sevdiriyorki, elbise etek delisi, cilveli... tam bi cadi :) kiz cocuklari cok tatli oluyor ama erkek cocugunuda merak etmiyor degilim hani :) buda kiz olursa ücüncüye kesin erkek :)

yok gönülcüm doktor ilac felan vermedi placenta icin, sadece dediki sunu bilin ve ona göre kendinize dikkat edin dedi. 23. haftaya kadar ne olursa olsun bizim bebek icin yapacagimiz birsey yok, o yüzden dikkat edin kendinize dedi. Yani anliycan beni cok güzel korkuttu ve eve geldim...
namazimi kildim ama simdi aksam oldu abdest almada zorlaniyorum ayak yikama konusunda... nasil etsem diye düsünüyorum.
Ama cok sükür bugünlük bir cüzümü okudum bebise, bir kac gündür mahrum kalmist bebi.....

slm kizlar bende carsamba sabah ve dün gece kanama oldu. hersey yolunda gözüküyor. bebegimde hicbir sorun yok. bebek asagida diye kanamalar normal.. yatcakmisim zaten yatiyordum. bu arada cinsiyetini carsamba göstermedi. bugünde ben sormadim :) ama 14cm olmus. bi pozlar veriyorki görmeniz lazim. simdilik bu kadar pazartesi bidaha gitcem kontrole...bu yasima kadar hic bu kadar yatigimi hatirlamiyorum:)

slm kizlar bende carsamba sabah ve dün gece kanama oldu. hersey yolunda gözüküyor. bebegimde hicbir sorun yok. bebek asagida diye kanamalar normal.. yatcakmisim zaten yatiyordum. bu arada cinsiyetini carsamba göstermedi. bugünde ben sormadim :) ama 14cm olmus. bi pozlar veriyorki görmeniz lazim. simdilik bu kadar pazartesi bidaha gitcem kontrole...bu yasima kadar hic bu kadar yatigimi hatirlamiyorum:)

gecmis olsun gönülcüm, aynen bende öyle... benimde ara ara halen kanamalarim oluyor.... masallah bebise... insallah en kisa zamanda cinsiyetini ögrenirsin canim.... :D:D

kızlar cumartesi kontrole gittim.. kafasını ellerini ayaklarını görmek, hareket ettiğini görmek çok güzel bi duyguymuş... Çok heyecanlandım.. 13. hafta yeni bittiği için cinsiyeti konusunda doktor %90 erkek ama kesin değil dedi.. çok merak ediyorum acaba nasıl birşey olacak.. Rabbim tüm bayanlara bu duyguyu tattırsın.. Ama ben bebeğimi görünce doktora soracağım tüm soruları unuttum :)

gecmis olsun gönülcüm, aynen bende öyle... benimde ara ara halen kanamalarim oluyor.... masallah bebise... insallah en kisa zamanda cinsiyetini ögrenirsin canim.... :D:D

sagol canim, dün doktordaydim yine, artik kanamalarin bitmesi gerek kahve rengi lekelenme olabilir dedi.. insalllah olmaz... cinsiyetide valla sormadim bu sefer :) haftaya bidaha doktora...

kızlar cumartesi kontrole gittim.. kafasını ellerini ayaklarını görmek, hareket ettiğini görmek çok güzel bi duyguymuş... Çok heyecanlandım.. 13. hafta yeni bittiği için cinsiyeti konusunda doktor %90 erkek ama kesin değil dedi.. çok merak ediyorum acaba nasıl birşey olacak.. Rabbim tüm bayanlara bu duyguyu tattırsın.. Ama ben bebeğimi görünce doktora soracağım tüm soruları unuttum :)

hayirli olsun fatmacim, sende ögrendin, ben ögrenmicem kafaya koydum :) dün doktordayim ama o an kalbinin atmasini görmek benim icin önemliydi, cinsiyeti aklima gelmedi :)

Geri