Merhaba bayanlar inşallah vakit bulup msj ma geri dönüş sağlarsınız hikayelerinizi tek tek okuyorum şuan 472 sayfadayim
31 yaşındayım 9 düşüğüm var 8 kürtaj 1 tanesi kimsayal oldu aileden genetik mutasyonum var yumurtalarimin DNA sonda soruna sebep bu mutasyon bana kendi çocuğum olma ihtimali %1.8 dediler denedik durduk olmadı sonu kürtaj sürekli mol gebelik geçirdim durdum vs vs son 2. Buçuk yılin sonunda eşimi ancak ikna edebildim donasyona şuan british ve Dr hit ile görüşüyorum artıları eksileri tartmaya çabalıyorum maddi durumdan dolayı malesef bir çok deneme imkanım olmayacak sizlerin tavsiyesine çok ihtiyacım var süreç klinik Dr embriyolog verebileceginiz her tavsiyeye inşallah msjmi gören birileri çıkar
Daha önceden sizinle tanışmak Zaza ve pakizeydi sanirim iletişim kurabilmek çok isterdim malum o yıllarda benim eşim donasyona asla izjn vermiyordu inşallah hepiniz evlatlarinzii kucağınıza almissinizdir ❤️
Hoşgeldin yenihayat
Öncelikle tedavin sana şans getirsin gönlündekini versin. Bizim arkadaşların çoğu kiev de evlat sahibi oldu çok şükür.
Ben son kez tüp bebek tedavisi gördüm ve çok şükür oğlum oldu. Bu yüzden tavsiye edebileceğim veya sakin gitme diyebileceğim bir yer yok maalesef.
Ama kur bu kadar uçmuşken iyice araştırmanı tavsiye edebilirim. İnşallah güzel sonuçlar alırsın

Merhaba Yenihayat,
Hosgeldiniz,
Anladigim kendiliginden hamile kaliyorsunuz ama genetik probleminden düşük olusuyor.
Tüp bebek yaptirdiniz mi ? Embriyolarinizi genetige gönderin, sorunlu olunca transfer edilmiyor zaten. Sorunsuz dönen olursa ki bence olur. Onlari kullanirsiniz . Tavsiyem bir kez de olsa bunu denemeniz.
Geri dönüş yapmanıza çok sevindim hanımlar şöyle ki benim mutasyonum homozigot yani genimde her iki alelde bozuk buda malesef yumurtalarim DNA sini dogustan var olması gereken bazı protein diyorlar bende doğru kod yok bana %1.8 sagliklik olma ihtimali dedi Drlar 2 yıl önce tüp bebek denedik amacımız pgt ile genetikten saglikli geleni transfer etmekti 17 yumurta toplandı ki opu olmadan bir kaçı catlamisti 17 yumurtadan sadece 6 tanesi işleme alinabilicek durumdaydı 3 tanesi dollendi 5. Güne sadece 1 tanesi gidebildi oda düşük kalite pgt yaptırmadık bizde direk transfer ettirdik tutmadı oda

Morpati genetik mutasyon da olunca sanki donasyon daha mantıklı, çünkü maalesef çok pahalı tedaviler burada 2/3 defa deneyene kadar donasyonla 1 defa denese daha fazla şansı olur. Birde yaşı küçük emriyosu da fazla çıkar her embriyo genetiği 300/350$ olsa maaliyeti çok.
Yenihayat keşke Kıbrıs ile ilgili bilgim olsa , morpati de bende Kiev'e gittik.
Mol gebeliği bilmiyorum yalnız bunun genetik mutasyonla ilgisi var mı ?
100 yumurta toplatsam içinden belki 2 tane sağlıklı cikicak veya oda yok dünya üzerinde bilinen bu mutasyona sahip sadece 2 kadının doğal yolla bebeği olmuş önceleri deniyelim olursa olur diyordum şimdi eşim çocuk sevgisine dayanamıyor yıllar geçtikçe bu sefer ya rahmimde de sorun çıkarsa diyorum normal hamile kalabiliyorum ama tüp bebekte ya tutmazsa korkusu var malum fiyatlar çok yüksek 2.ciyi denebilicek maddi imkanımız yok da pek yok hem çok korkuyorum umutlanmak istemiyorum hemde anne olabilicegimi düşününce içim icime sığmıyor rabbim kimseyi ne evladiyla nede evlatsizlikla imtihan etmesin

100 yumurta toplatsam içinden belki 2 tane sağlıklı cikicak veya oda yok dünya üzerinde bilinen bu mutasyona sahip sadece 2 kadının doğal yolla bebeği olmuş önceleri deniyelim olursa olur diyordum şimdi eşim çocuk sevgisine dayanamıyor yıllar geçtikçe bu sefer ya rahmimde de sorun çıkarsa diyorum normal hamile kalabiliyorum ama tüp bebekte ya tutmazsa korkusu var malum fiyatlar çok yüksek 2.ciyi denebilicek maddi imkanımız yok da pek yok hem çok korkuyorum umutlanmak istemiyorum hemde anne olabilicegimi düşününce içim icime sığmıyor rabbim kimseyi ne evladiyla nede evlatsizlikla imtihan etmesin
Sadece inan anne olacağına korkma yaşının genç olması muhteşem bir avantaj bence buna sarıl. Allah nasip etsin sadece olmazlar oluyor biz tedaviye başlarken inan beş kuruş paramiz yoktu oradan buradan derken bı baktık kiev' deyiz . Bebeğim öyle bir nasiple geldi ki hamdolsun herşey yoluna girdi çalışmama bile gerek kalmadı. İçinde korkularını büyütme Allah hayırlı olanı nasip etsin yeter ki :d040:

Geri dönüş yapmanıza çok sevindim hanımlar şöyle ki benim mutasyonum homozigot yani genimde her iki alelde bozuk buda malesef yumurtalarim DNA sini dogustan var olması gereken bazı protein diyorlar bende doğru kod yok bana %1.8 sagliklik olma ihtimali dedi Drlar 2 yıl önce tüp bebek denedik amacımız pgt ile genetikten saglikli geleni transfer etmekti 17 yumurta toplandı ki opu olmadan bir kaçı catlamisti 17 yumurtadan sadece 6 tanesi işleme alinabilicek durumdaydı 3 tanesi dollendi 5. Güne sadece 1 tanesi gidebildi oda düşük kalite pgt yaptırmadık bizde direk transfer ettirdik tutmadı oda
Merhaba Yeni Hayat daha önce birçok tüp bebek tedavim oldu negatif le sonuçlandı. Temmuz ayında Donasyon yaptırdık. İki embriyo transferi oldu biri tuttu şuan 27 haftalık hamileyim. Yaşım 45 . Kıbrısta yaptırdık. Daha önce kıbrısta mühendisanne yaptırmıştı. o da senin yaşlarında ikiz bebekleri oldu.

Hayirlisi olsun inşallah.
Kibrisi bilmiyorum burada anlatilanlardan aklimda kalan en iyileri ile görüşme yapıyorsunuz.
Su anda hamile olan sanirim 2 ; yakin zamanda doğum yapan 1 kişi var hepsi Kibris icin detayli bilgilendirme yapmislardi onlari okuyun isterseniz. Karar verdiğiniz klinik ile ilgili fiyatlandirmada yol hariç bazilarinda konaklama da dahil olabiliyor. Ayni klinik farkli fiyat olanlari da gorduk. Yani indirim yaptırabilirsiniz.

Merhaba Yeni Hayat daha önce birçok tüp bebek tedavim oldu negatif le sonuçlandı. Temmuz ayında Donasyon yaptırdık. İki embriyo transferi oldu biri tuttu şuan 27 haftalık hamileyim. Yaşım 45 . Kıbrısta yaptırdık. Daha önce kıbrısta mühendisanne yaptırmıştı. o da senin yaşlarında ikiz bebekleri oldu.
Ne kadar güzel bir haber,
Rabbim hayirlisi ile kucaginiza almayi nasip etsin inşallah.
Sürecinizi yazarsaniz okuyan arkadaşlara yardimci olursunuz.

Hayirlisi olsun inşallah.
Kibrisi bilmiyorum burada anlatilanlardan aklimda kalan en iyileri ile görüşme yapıyorsunuz.
Su anda hamile olan sanirim 2 ; yakin zamanda doğum yapan 1 kişi var hepsi Kibris icin detayli bilgilendirme yapmislardi onlari okuyun isterseniz. Karar verdiğiniz klinik ile ilgili fiyatlandirmada yol hariç bazilarinda konaklama da dahil olabiliyor. Ayni klinik farkli fiyat olanlari da gorduk. Yani indirim yaptırabilirsiniz.
Zaten fiyat konusunda muhakkak pazarlık yapılması lazım; kesinlikle indirim yapacaklardır hangi klinik olursa olsun. Bütün kliniklerle görüşüp öyle karar verin lütfen. İnşallah herşey gönlünüzce olur ipatla

merhaba arkadaşlar sizleri yıllardır takip ederdim bir yandan da defalarca tüp bebek denemelerim oluyordu, tabi yıllar yıllar geçti.. düşük amh 42 yaş. donasyan da kafam da bir dünya soru tecrübelerinize ihtiyacım var ( sizleri rahatsız etmesini inanın hiç ama hiç istemem eminim ki zor bir karar)
şimdi eşim direk embriyo olsun senin bakışına daha uygun olur diyor, ileride çocuk ya öğrenirse malum teknoloji ilerliyor onun ruh hali çok korkutuyor.. ya bizi sevmezse
ve doğum yapmış anneler sevgi bağı nasıl oluyor? lütfen yanlış anlamayın sokak da ki çocukları dahi severim ama kafam sorular dolu cevapladıkça yeni bir soru çıkıyor..
yada sen hiç yapma hayatı bu şekilde kabullen yaşa mı dersiniz

merhaba arkadaşlar sizleri yıllardır takip ederdim bir yandan da defalarca tüp bebek denemelerim oluyordu, tabi yıllar yıllar geçti.. düşük amh 42 yaş. donasyan da kafam da bir dünya soru tecrübelerinize ihtiyacım var ( sizleri rahatsız etmesini inanın hiç ama hiç istemem eminim ki zor bir karar)
şimdi eşim direk embriyo olsun senin bakışına daha uygun olur diyor, ileride çocuk ya öğrenirse malum teknoloji ilerliyor onun ruh hali çok korkutuyor.. ya bizi sevmezse
ve doğum yapmış anneler sevgi bağı nasıl oluyor? lütfen yanlış anlamayın sokak da ki çocukları dahi severim ama kafam sorular dolu cevapladıkça yeni bir soru çıkıyor..
yada sen hiç yapma hayatı bu şekilde kabullen yaşa mı dersiniz
Merhaba @hpy Hosgeldiniz,
Senelerdir bu uğurda sorgusuz, sualsiz ugrasan anne adaylarini biliyorum.
Baskalarinin cevaplariyla korkularinizi gidererek degil de..
Akliniza soru gelmedigi zaman hazirsinizdir diye dusunuyorum.
Sevgiler..

Geri