Beta hcg değerleri değerlendirme

M

Moris

Forum Okuru
Inshallah bebegin tutunur.benim bebegin Kalbî atmiyordu kurtaj yada ilacla dusurelim dedicated doctor.1 hafta sonrasina gun verdi.ben normal yolla dusmesi icin yuruyus yaptim evde.

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, değeriniz görünürde gebelik lehine . Fakat tek değerle gebelik teşhisi yapılmaz. Belli aralıklarla testi yapmanız hekiminiz tarafın dan istenecektir. Hekiminiz konu hakkın da bilgilendirme muhtemelen yapmıştır.

A

amine hanm

Forum Okuru
kızlar bende 6 aydır tedavi oluyorum bu ay adet olmadım test yaptım salı günü 45 cuma günü 140 çıktı durum nedir?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değerleriniz gebelik lehine doktor kontrolün de olun. Hekiminiz ultrason muayanesi + son adet tarihinizi ve hcg seviyelerini birlikte değerlendirerek gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi verecektir.

H

Hazal m

Forum Okuru
Ben çok acele ettim adetten 1.buçuk hafta sonra kan testi yaptırdım benım de değerim 1.40 çıktı ama 140 mi 1.40 mi bana gebelik olmadığını söyledi

K

Klebek

Forum Okuru
Merhaba ben de kan testi yaptirdim 5.0 cikti negatif ama 2. Gunumdu gecikeli erken oldugu icin olmis olabilirmi sonic degisirmi sonucumi anlamadim

M

maviçiçek

Forum Okuru
merhaba geçen ay kimyasal gebelik yaşadım. değerim 500'e kadar çıkıp sonra yavaş yavaş düşüp 0'lara indi. sorum şu ki, kimyasal gebeliğin ardından yeniden hamile kalmak için bir süre beklemek gerekir mi?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba ben de kan testi yaptirdim 5.0 cikti negatif ama 2. Gunumdu gecikeli erken oldugu icin olmis olabilirmi sonic degisirmi sonucumi anlamadim
Kimyasal gebelik kürtaj gibi değildir. Beklemenizi gerektirecek bir durumda söz konusu değil. Rutin olarak hayatınıza devam edin bir kez daha hamile kalabilirsiniz.

NazliiNazli

Yeni Üye
Üye
Beta hcg değerleri değerleri artışı ne zaman ortaya çıkıyor ?

Bu değerler ne olmalı ?

Kandan yapılan BETA HCG testi değerlerine bakarak hamileliğinizin olup olmadığını yazıyoruz.

Kandan yapılan beta hcg testi aslında gebeliğinizin olup olmadığını oluşup oluşmadığını gösteren bir testtir arkadaşlarım. Bu testle sizlerde net olarak hamile kalıp kalınmadığı hususunda bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer sizler kandan yaptırdığınız test için aceleci davrandı iseniz ve kandan gebelik değerleriniz " bebeğiniz yok " desede üzülmeyin kızlar. Çok erken durumda yapılan bu test için en az 3-5 gün bekleyip bir kez daha yaptırmalısınız.
Çoğu zaman bu testi orada hale hazırda bulunan bir doktor hatta bir hemşire bile net olarak sizlere söyleyebilsede, Hiç vakit kaybetmeden hamilemiyim değilmiyim diye düşünüyorsanız kızlar işte karşınızda beta hcg değerleri ve anlamları.

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )