Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , çubuk testler hatalı sonuç verebiliyor. Net sonucu veren sadece HCG testidir. Mensinizde gecikme olursa HCG testi yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

H

Hjklşi

Forum Okuru
Merhaba ben 4 yıllık evliyim. Son iki aydır korunmuyoruz. Bu ay adetim 6 gün gecikti. Son iki haftada 4 kere idrar testi yaptım ancak hepsinde çok net tek çizgi çıktı. Buna rağmen kan testinini pozitif çıkma ihtimali varmıdır acaba

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, her mens gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Yaptığınız testlerde gebe olmadığınızı gösteriyor. Tedbir amaçlı HCG testi yapın ve gecikmeniz için hekime görünün.( Adet gecikmesinin nedenleri; stres, kullanılan bazı ilaçlar, hormonal problemler,rahim kaynaklı bir sorun,kist, miyom vs dir)

G

Gunes0534

Forum Okuru
Merhaba admin. Birşey sormak istiyorum lütfen aynı durumu yaşayan yardımcı olsun. 3 yıllık evliyim. 15 mayıs ader oldum 18 inde bitti. Ve ilk defa 23 , 25 ve 28 mayıs 'ta korunmasız ilişkiye girdik. İlişkiden bir kaç saat sonra ve ertesi günleri kahverengi akıntı oldu. Korkuyorum yolunda gitmeyen bi durum var mı. Kasıklarim ağrıyor. Allah rızası için yorum yapın bilgilendirin korkuyorum.

G

Gunes0534

Forum Okuru
Lütfen cevap verin. Merhaba admin. Birşey sormak istiyorum lütfen aynı durumu yaşayan yardımcı olsun. 3 yıllık evliyim. 15 mayıs ader oldum 18 inde bitti. Ve ilk defa 23 , 25 ve 28 mayıs 'ta korunmasız ilişkiye girdik. İlişkiden bir kaç saat sonra ve ertesi günleri kahverengi akıntı oldu. Korkuyorum yolunda gitmeyen bi durum var mı. Kasıklarim ağrıyor. Allah rızası için yorum yapın bilgilendirin korkuyorum.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar GÜneş,

Korkulacak bir durum yok ondan emin olabilirsiniz. Şimdi 18 inde bittiğine göre siz 28 mayısta ilişkiye girmişsiniz yani bir kadının ortalama yumurtlama gününe denk gelen bir gün. Yerleşme kanaması olabilir hiç test yaptınız mı ? Gebelik testi yaptınız mı ?

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Selamlar GÜneş,

Korkulacak bir durum yok ondan emin olabilirsiniz. Şimdi 18 inde bittiğine göre siz 28 mayısta ilişkiye girmişsiniz yani bir kadının ortalama yumurtlama gününe denk gelen bir gün. Yerleşme kanaması olabilir hiç test yaptınız mı ? Gebelik testi yaptınız mı ?

Allah razı olsun sizden cevap yazdığınız için hayır hiç test yapmadım. Internette en az 15 gün geçsin sonra test yapın gibi yazılar okudum bekliyorum ama inanirmisiniz eşimde bende o kadar korkuyoruz ki. Bizde bebek sahibi olmak istiyoruz.

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Sadmin çok teşekkürler, bir kaç şey daha sormak istiyorum. hala kasık ağrılarım var ve bel ağrımdan 3 gündür perişanım. kötü bişey yok dediniz akıntı normal yani. geçtiğimiz cumartesi ve pazar çok yürüyüş yaptım bel ağrısı ondanmıdır sizce. hatta yürüyüş esnasında kasığıma birden bıçak saplanır gibi sancı girdi durakladım biraz hafif bişey aktı gibi hissettim eve gittiğimde yine kahverengi kırmızı karışık akıntı olmuştu. normal mi sizce hamile kalabilirmiyim. tecrübesizim hiç birşey bilmiyorum bu konuda. kimseye de soramıyorum. yanıtlarsanız sevinirim. uzun oldu k. bakmayın.

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
kan tahlili yaptırarak hamilelik olup olmadığını kesin olarak öğrenebilirsiniz. Akıntının nedeni farklı olabilir yerleşme kanaması, enfeksiyon yada kist kaynaklı olabilir bu nedenle en kısa zamanda bir uzman hekimede görünmenizi tavsiye ederiz.

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Cuma günü için kadın doğum dan randevu aldım gidecem. o gün kan testi yaptırırsa sizce bir gebelik söz konusu olsa kan tahlilinde çıkar mı. allah razı olsun sizden sorularıma cevap yazdığınız için.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kan testi, gebeliğin olup olmadığını yüzde yüz ortaya çıkartır. Kan tahlili yaptığnızda nasip olursa bebek var ise kesin bilgi alırsınız aramıza hoş geldiniz.

*MeleK*

Yönetici
İdrar tahlili çok nadir de olsa yanılma payı gösterebileceği için en garanti gebelik testi kan tahlilidir.

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
Hoş bulduk, Allahım inş. nasip eder hayırlısıyla çok teşekkür ederim içim biraz olsun rahatladı cuma günü doktordan sonra yazıcam sizlerede. inş herşey yolundadır.

Gunes0534

Yeni Üye
Üye
İdrar testi için ve kan testi için ilişkiden kaç gün sonra yapılıyor normalde. mesela bugün idrar testi yapsam gebelik varsa çıkma ihtimali var mı. yoksa diğer yazılarda okuduğum gibi ilişki üzerinden 3 veya 4 hafta geçmesi mi gerekiyor.

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlmar Güneş net olarak okumamışsınız heralde. Aslında işin basit bi yöntemi var, adet olduğunuz tarihe bazen üç beş gün kala kandan test yaptığınızda da sonuç alabiliyorsunuz. Fakat siz 18 mayısta reglinizi bitirmişsiniz bu kadar erken sürede gebelik kesinlikle ortaya çıkmayacaktır. Doktorunuzu bekleyin lütfen boşuna test yapmayın sonuç alamazsınız ayın 30 u bugün...

Yeşim23

Yeni Üye
Üye
Kızlar benimde adetimi 3 gün geçti test yaptım sonuç silik çizgi çıktı adeti 28 nisandı en son tarihim yumurtlama dönemimde ilişkiye girdik eşimle ve hiç gecikmem olmazdı genelde sizce gebelik olasılığı var mı

Yeşim23

Yeni Üye
Üye
Kızlar benimde adetimi 3 gün geçti test yaptım sonuç silik çizgi çıktı adeti 28 nisandı en son tarihim yumurtlama dönemimde ilişkiye girdik eşimle ve hiç gecikmem olmazdı genelde sizce gebelik olasılığı var mı
20170530_171710.jpg

*MeleK*

Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması sizin hamile olduğunun belirtisidir. Tamamen emin olmak adına birde kan testi yaptırmanızı tavsiye ederiz. Şimdiden hayırlı olsun;)

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul edilir. Fakat bu testin yanılma payı olacağını da belirtelim. Gebelik olasılığı tabiki var ama gebe olmama olasılığıda var. Size tavsiyem kanda gebelik testi yaptırmanız. HCG testinin yanılma payı yoktur. %100 sonuç verir. Sonuca görede hekime görünün. Umarım gebesiniz dir. Hakkınız da hayırlısı olsun..