Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar kısa sürede hamile olup olmadığınız anlaşılmaz. Beklenen adetiniz de gecikme olursa gebelik testi yapın. Testi erken yaparsanız yanıltıcı sonuç almanız muhtemel.

V

vılma_ 22

Forum Okuru
7 gün önce ilişkiye girdim bütün belirtileri yaşıyorum adetime 9 gün var test yapsam hamilelik çıkarmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, bu kadar erken dönemde gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz. Belirtilerin de psikolojiktir. Beklenen adetinizde gecikme olursa test yaparsınız.

M

Mtleng2015

Yeni Üye
Üye
Merhaba ben bi şey sormak istiyorum. Yumurtlama günümü hesaplayamıyorum. Kasım 15 de düşük yaşadım ne yazık ki. Ondan sonra regl günlerim şaştı. Düşükten önce 28 günde 1 olurdum. Ama Kasım 15 te regl olduktan sonra 18 aralıkta oldum sonrasında ocak ayında 22 sinde oldum. Şimdi ben yumurtlama günümü neye göre hesaplamalıyım? Ortalama adet döngüm ne?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Son 3 adet tarihinize göre sikluslarınız yaklaşık 34 gün sürüyor. Bir sonraki adetiniz muhtemelen 25/2/2018 tarihinde başlayacak. Gebe kalmanız açısından şansınızın en yüksek olduğu günler: 6/2/2018 ile 11/2/2018 tarihleri arasındadır.

D

DLRCEM

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba , test yaparak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.( Adet gecikmesi sadece gebelikten ötürü olmaz). Korunmasız birliktelik yaşamışsınız gebelik söz konusu olabilir.
MERHABA
BEN ADETİME 6 GÜN KALA ERKEN GEBELİK TESTLERİNDEN ALDIM YAPTIM ÇİFT ÇİZGİ ÇIKTI.BİR TANESİ BİRAZCIK SİLİKTİ.ADETİME DÖRT GÜN KALA NORMAL BASİT GEBELİK TESTLERİNDEN ALDIM YAPTIM NEGATİF ÇIKTI.
ŞİMDİ BEN HAMİLEMİYİM DEĞİLMİYİM? HANGİ TESTİ BAZ ALMALIYIM. ADETİME 4 GÜN KALA GİDİP KAN VERSEM HAMİLE OLUP OLMADIĞIMI ANLAYABİLİRMİYİM?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Aslında gebelik testleri de yanılmaz biraz erken yapmışsınız. Eğer yaptığınız gebelik testini yaptığınızda ilk beş dakikadaki sonuç çift çizgi değildir siz biraz beklemişsinizdir hamile değilsiniz gibi geliyor. Evet kan testi yaptırırsanız kesin sonuç alırsınız.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testini gecikme olmadan yapmışsınız. Adete 1-2 gün kala yada gecikme olunca yapılmalıdır . İdrar dan yapılan gebelik testleri aynı zaman da bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Hcg testinin ise yanılma payı yok % 100 net sonuç verir. Adetiniz de gecikme olursa tekrar test yapın.

A

ay__lin18

Forum Okuru
ilişkiden 7 gün sonra gebelik testi yaptım negatif çıktı sonuç kesinmidir??

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İlişkiden 7 gün sonra test yaptıysanız sonuca itibar etmeyin. Bu kadar kısa zaman da gebeli oluşmaz ve teyit edilemez. Mensiniz de gecikme söz konusu olursa gebelik testini yapın.

H

handeee.

Forum Okuru
erkek arkadaşımla korunmasız ilişki oldu 1 hafta önce karnım şiş gibi şimdi test yapsam çıkarmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
handeee.' Alıntı:
erkek arkadaşımla korunmasız ilişki oldu 1 hafta önce karnım şiş gibi şimdi test yapsam çıkarmı
İlişkiden 1 hafta sonra gebe olup olmadığınız anlaşılmaz. Beklenen adetinizde gecikme olursa test yaparsınız.

A

Ahsen34

Forum Okuru
Merhaba, bu ay adetim bir hafta gecikmeli geldi.Ayın 9unda korunmasız geri çekilme yöntemi ile birlikte olduk 10unda reglm geldi.Reglmin ilk günü çok yoğundu ağrı kesici aldım sonra kesildi az az geldi ve normal süresinde 4günde bitti.Yine de bu bana ilginç geldi.Bir gebelik ihtimali söz konusu mudur sizce , eğer varsa şuan iki hafta geçti üstünden tahlil yaptırmam için uygun süre midir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ahsen34' Alıntı:
Merhaba, bu ay adetim bir hafta gecikmeli geldi.Ayın 9unda korunmasız geri çekilme yöntemi ile birlikte olduk 10unda reglm geldi.Reglmin ilk günü çok yoğundu ağrı kesici aldım sonra kesildi az az geldi ve normal süresinde 4günde bitti.Yine de bu bana ilginç geldi.Bir gebelik ihtimali söz konusu mudur sizce , eğer varsa şuan iki hafta geçti üstünden tahlil yaptırmam için uygun süre midir
Adetiniz 1 hafta gecikmiş daha sonra yoğun bir şekilde mensiniz gerçekleşmiş . Muhtemelen kimyasal gebelik yaşamışsınız. İstediğiniz zaman test yapabilirsiniz.

M

mahsude21

Forum Okuru
yumurtlama günleri eşimle ilişkiye girdim ağzımda acı bir tat var gögüslerim çok ağrıyor kendimi hamile gibi hissediyorum adetime 7 gün kaldı test yapsam çıkarmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adete 7 gün kala gebelik belirtilerini hissetmeniz mümkün değil. Septomlarınız psikolojik olabilir. Belirtiler gebeliğin 4-5. haftası başlar. İlk gebelik belirtisi de adet gecikmesidir. Adetinizde gecikme olursa test yaparsınız.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Her hamileliğin farklı olduğunu ve kadınların çeşitli semptomlar yaşadığını hatırlamak iyi olsa da, hamilelik için hala bazı genel uyarı işaretleri vardır. Bunlar kadına, kadına ve hamileliğe kadar sıklık, uzunluk ve güç bakımından farklılık gösterir. Hamileliğin ilk birkaç haftasında çeşitli fiziksel semptomlar ve yeni duygular ortaya çıkar.Hoş olmayan fiziksel belirtiler, hamileliğin ilk haftalarında anne adayını etkileyebilir.Tüm kadınlar bazı vajinal akıntıları tecrübe ederken, birçok hamile kadın için bu akıntıözellikle ikinci ve üçüncü trimesterde artar.Hamilelik sırasında, östrojen ve progesteron hormonlarında bir artış, diş etlerine kan akışında bir artışa neden olur. Diş etleri daha hassas hale gelir ve özellikle diş fırçalama sırasında kanamaya duyarlıdır. Daha önce diş sorunu olmayan kadınlar için, kanamadaki bu artış endişe verici olabilir.

Y

Ynstb

Forum Okuru
Asistan' Alıntı:
Merhaba. Düzenli adet gören biriyim adetimden bir kaç gün önce erkek arkadaşımla bir şeyler yaşadık ilişkiye girmedik ama boşalırken biraz göbeğime geldi benim üzerimde iç çamaşırı vardı hemen sildim. Ve yine adet gördüm. Spermin vajinama doğru akma ve hamile kalma ihtimalim var mı.? Bu durumu yaşayalı 10 gün oldu adetim bitti şu an karın bölgemde şişlik hissediyorum acaba bu durum psikolojik mi? Şimdiden teşekkürler.
Evlenmeden bi erkeğe nasıl güveniyorsunuz en değerli hazinenizi ona nasıl şuna biliyorsunuz. Yanlış bunlar kardeşim her geçen gün değerimizi yitiriyoruz çok yazık.

A

Aslıcaaa

Forum Okuru
biz erkek aradaşımla 16 martta birlikte olduk sonra 28 martta regli oldum ve 16 martta sonra kimseyle ilişkiye girmedim.test yaptırdım ultrasonla baktırdım bebek 5 haftalık çıktı bu sonuç nasıl böyle çıkabilir birlikte olduğumuz tarihten itibaren sayılıyosa 7 hafta olması gerekmezmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Aslıcaaa' Alıntı:
biz erkek aradaşımla 16 martta birlikte olduk sonra 28 martta regli oldum ve 16 martta sonra kimseyle ilişkiye girmedim.test yaptırdım ultrasonla baktırdım bebek 5 haftalık çıktı bu sonuç nasıl böyle çıkabilir birlikte olduğumuz tarihten itibaren sayılıyosa 7 hafta olması gerekmezmi
Gebelik haftası hcg + son adet tarihi ve ultrasonla birlikte belirlenir. Size ne söylenmişse sonuç odur .

U

U- Merve

Forum Okuru
Mrb lar adet gunumden 5 gun sonra yumurtlama donemimde eşim birlikte olduk.cocuk istiyoruz..iliski uzerindenden 11 gun gecti acaba çubuk gebelik testi yapsam sonuc alirmiyim..adet zamanimin gecmesini beklemelimiyim..midemde ara ara eksimeler oluyor bu aralar.cok sık lavaboya gidiyorum..cok hafif bulanti oluyor..ve kasiklarimda agri oluyor ara ara goguslerde hassasiyet var..bunlarda acaba belirti olabilir mi..test yapsam belli olur mi sizce?simdiden teşekkürler