Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
U- Merve' Alıntı:
Mrb lar adet gunumden 5 gun sonra yumurtlama donemimde eşim birlikte olduk.cocuk istiyoruz..iliski uzerindenden 11 gun gecti acaba çubuk gebelik testi yapsam sonuc alirmiyim..adet zamanimin gecmesini beklemelimiyim..midemde ara ara eksimeler oluyor bu aralar.cok sık lavaboya gidiyorum..cok hafif bulanti oluyor..ve kasiklarimda agri oluyor ara ara goguslerde hassasiyet var..bunlarda acaba belirti olabilir mi..test yapsam belli olur mi sizce?simdiden teşekkürler
Merhaba, gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftasından itibaren başlar+ belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmayı doğru bulmuyorum bu yanlış ve yanıltıcı olabilir. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yapabilirsiniz.

F

fikirsizim

Forum Okuru
8 gün önce ilişkiye girdim adetime 12 gün var hamile olduğumdan şüpheleniyorum yarın test yapsam çıkarmı

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar kısa sürede hamile olup olmadığınızı öğrenemezsiniz adetinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yaparsınız.

A

Ayşe k.

Yeni Üye
Üye
Merhaba 17 mayısta adet olmam gerekiyordu olmadm ve 4 gün geçikmem oldu acba hamilemiyim test yapsam çıkarmı çnkü mart ayında hamile kaldm ve düşürdüm ondan korkuyorum bna yardımcı olurmusnz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değilidir. Bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Gebe olup olmadığınızı ancak test yaparak öğrenebilirsiniz. Yarın hcg testi yapın durumunuz hakkın da net bilgiyi edinirsiniz.

J

julide347

Yeni Üye
Üye
merhaba. 9 mayıs 2018 de nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. vajinama boşalmadı ama baska yere bosaldıktan sonra 3 kez sürtünme yoluyla iliskiye girdik. normalde 14 mayısta adet olmalıydım ama olmadım. akıntım olmadı hiç. geçen hafta sarı akıntım oldu sadece. 21 mayıs 27 mayıs ve 29 mayısta idrardan gebelik testi yaptım ama negatif cıktı sonuclar. kasıklarımda ağrı ve adet olacakmısım gibi bir his var. bu kadar süre içinde de sadece 2 gün önce göğüslerimde şişlik oldu su anda da biraz öyle. merak ediyorum hamile miyim ? yoksa idrardan gebelik testini anlamak ıcın yeterli süre gecti mi sizce lütfen bir yorum yapın merak ediyorum.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testlerini yeterli gecikme sonrası yapmışsınız sonuç negatif bu durumda gebelik söz konusu değil. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir bir çok koşul adet gecikmesine neden olabilir. Bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

G

Gökçefdn

Yeni Üye
Üye
Merhaba benim adetim bittikten sonra ki gün erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama içime boşalmadı ilişkinin üzerinden 5 gün geçti ve midem bulanıyor kokulardan özelliklede ilk defa ilişkiye girdim korunmadık hamile olma riskim varmıdır ? Teşekkürler.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Korunmasız her ilişki gebe kalma açısından risktir. Bu kadar kısa sürede gebe olup olmadığınız anlaşılmaz. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yaparsınız.

E

elmas can

Forum Okuru
ilşkiden 5 gün sonra test yapsam çıkarmı adetime 12 gün var

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar erken dönemde gebe olup olmadığınızı öğrenemezsiniz. Adetiniz de en az 3 günlük gecikme olursa yada adete 1-2 gün kala test yapabilirsiniz.

H

Hri

Forum Okuru
İyi günler ben 11 gün önce kaza ile korunmadan ilişki yaşadım 6 aylık bebeğim var ilişkiden 10 saat sonra ertesi gün hapı kullandım bu gün 11. Günümdeyim kan değerime göre hamile değilim bu sonuç kesinmidir.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet gecikmesi sonrası gebelik testini yaptıysanız sonuç kesindir . Ama gecikme olmadan testi uyguladı iseniz sonuç kesin değildir. Ertesi gün hapları gebelikten % 100 korumaz güvenirliği % 85-90 dır.

H

Hanf

Yeni Üye
Üye
Adetin 15. gününü takip ederek ve sonraları ilişkiye girdim. 5. günde tuvalete gittiğimde idrardan sonra karnımda sert bir kramp oluştu kahve rengi akıntı oldum. Acaba hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hanf' Alıntı:
Adetin 15. gününü takip ederek ve sonraları ilişkiye girdim. 5. günde tuvalete gittiğimde idrardan sonra karnımda sert bir kramp oluştu kahve rengi akıntı oldum. Acaba hamilemiyim
Hamilelik ancak gebelik testi yapılarak teşhis edilebilir. Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmaz. Adetinizde gecikme olursa test yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

G

gebelik testi 01

Forum Okuru
ilişkiden kaç gün sonra idrarda gebelik belli olur
ilişkiden 10 gün sonra hamilelik belli olurmu
ilişkiden 7 gün sonra hamilelik belli olurmu
hamilelik adetten kaç gün sonra belli olur
hamilelik kaç günde belli olur
ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur kadınlar
ilişkiden kaç gün sonra test yapılır
hamilelik kanda kaçıncı gün belli olur

bir kadının hamile kalması için yumurtlaması gerekiyor ve bu yumurtanın da spermle döllenmesi gerekiyor. Yumurtanın döllenmesi rahimde olan süreç 7- 10 gün . Yani ilişkiye girdiniz 5 gün sonra gebelik testi yaptınız sonuç negatif bu testi erken yaptığınız için yanıltıcı sonuç verir. İlişkiden en az 14 gün sonra gebelik testi yapılabilir. Tabi en doğru zamanlama adette gecikme olmasını beklemektir. Çünkü bazen geç döllenme dediğimiz olay gerçekleşebiliyor. Geç döllenme şundan oluyor. Hani normalde düzenli adet döngüsüne sahip kadınlar iki adet ortası yumurtlar ya . Bu yumurtlama farklı zamanlarda gerçekleşebilir. Mesela adete yakın yumurta yapabilirsiniz. Geç yumurta yaptığınız için döllenme de geç olabilir. Adetiniz geçti hcg değeriniz 5 çıktı bu geç döllenmenin işareti olabilir. Bu durumda hemen üzülmeyin 5 gün sonra gebelik testini tekrar yapın.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Çoğu kadın için, hamilelik belirtileri, kaçırılan süreden yaklaşık iki hafta sonra başlamaz. Gelelim sorumuza hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur. Hanımlar adete bir kaç gün kala yada adet gecikmesin de ancak gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. İlişkiden 1 hafta sonra gebe olup olmadığını soranlar var . Bu kadar kısa sürede hamilelik teşhisi yapılmaz. döllenmiş yumurtanın rahimde implante olması yaklaşık bir hafta sürer. Bu olduğunda, hormon seviyeniz değişmeye başlar ve vücudunuz bu yeni hormon seviyelerine tepki gösterdiği için ortak hamilelik belirtilerinin bir kısmını veya tamamını hissedebilirsiniz. Her kadında farklı belirtiler görülebilmesine rağmen, özellikle de ilk günlerde (bu semptomların çoğu PMS ile benzerdir), ancak hamileliğinizi gösteren bazı erken belirtiler vardır. En erken belirti yazımızın girişinde belirttiğimiz gibi adet gecikmesi ve yerleşme kanamasıdır. Diğer belirtiler gebeliğin 4. haftasın dan itibaren başlar.

Bir kadının hamile olduğuna belki de en önemli işaret, genellikle döngü sırasında meydana gelen bir cevapsız dönemdir. Aynı şekilde, yeni hamile bir kadın da implantasyon kanaması yaşayabilir, bu da embriyonun rahim duvarında implante edilmesinden kaynaklanır, genellikle fertilizasyondan 7 ila 14 gün sonra.implantasyon kanaması hafif kanama ve kramp gibi bir dönemin benzer belirtilerine ve semptomlarına neden olabilir. Hamileliğin bir başka kesin belirtisi sabah hastalığıdır, genellikle kusma ile birlikte görülen bulantı hissidir. Ortalama olarak, yaklaşık 6 haftaya kadar kusma devam edebilir.Gebelikten sonraki 7 ila 14 gün gibi erken dönemlerde, bazı kadınlar göğüslerinin şiştiğini ve hassaslaştığını görebilir. Gebeliğin henüz teşhis edilmemiş haftalarında, kadınların yorgunluk veya uyku hali hissetmesi normaldir.Bazı kadınlar hamilelik sırasında belirli yiyeceklere yönelir. Aşerme dediğimiz bu durumu gebelerin çoğu yaşar.

En sık görülen erken gebelik belirtilerinden bazıları şunlardır:
Mide bulantısı ve kusma
Baş ağrısı
yorgunluk
Artan koku duyusu
Meme ve / veya meme ucu hassasiyeti

Sık idrara çıkma Uyku problemi

Hamilelik sırasında hormonal değişiklikler burundakiler de dahil olmak üzere kan damarlarının genişlemesine neden olur. Buna ek olarak, artan bir kan akımı, burundaki damarlarda daha fazla basınç olduğu anlamına gelir, ki bu son derece hassastır ve burun akıntısının oluşmasını kolaylaştırır. Beş gebe kadından yaklaşık bir tanesi özellikle ikinci trimesterden itibaren burun kanaması geçirir. Östrojen ve progesteron seviyeleri hamilelik sırasında yüksek olacaktır. Bu artış ruh halinizi etkileyebilir ve sizi normalden daha duygusal veya reaktif hale getirebilir. Ruh hali gebelik sırasında sık görülür ve duyguları neden olabilir depresyon , sinirlilik , anksiyete gibi.Bir adet dönemi belirtileri benzer , erken gebelik sırasında şişkinlik oluşabilir. Bu, sindirim sisteminizi yavaşlatacak olan hormon değişikliklerine bağlı olabilir.Kabızlık ayrıca abdominal şişkinlik hislerini artırabilir.İlk trimesterde koku duyarlılığı hakkında çok az bilimsel kanıt vardır. Ancak koku duyarlılığı bulantı ve kusmayı tetikleyebileceği için önemli olabilir.Kilo alımı ilk trimesterinizin sonuna doğru daha sık görülür. Günlük yaşamınıza müdahale eden herhangi bir semptom hakkında doktorunuzla konuşun.

B

bersukln

Forum Okuru
slm yeni evliym bebek istiyoruz adetime 14 gün var ama gebelik belirtileri yaşıyorum ne zaman test yapabilirim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Belirtileriniz psikolojik , adete 14 gün kala gebelik belirtisi olmaz.Beklenen adet döneminizde gecikme olursa 1-2 günlük gebelik testi yapabilirsiniz.

G

Gizem0999

Forum Okuru
Merhaba ben adetliyken birliktelik yaşadım hamile riskim varmı acaba ben acaba ben artık kafayı yiyecem

G

Gecekusumsi

Üye
Üye
Gizem0999' Alıntı:
Merhaba ben adetliyken ilişkiye girdim anal kalmayolla hamile riskim varmı acaba ben acaba ben artık intehar edicem
Merhaba canım, spermlerin vajinaya akışı söz konusu değilse gebelik riskin yok. Ama akmışsa, bulaşmışsa bilemiyoruö. İht var