Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur?

B

berlhnblt

Forum Okuru
adetime 16 gün var erkek arkadaşımla ilşkiye girmiştim ilişkiden 3 gün sonra mide bulantım halsizlik ve baş ağrısı oldu sizce hamilemiyim?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İlişkiden 3 gün sonra gebelik belirtiis olmaz , septomlarınız ya piskolojik yada başka sağlık koşullarından kaynaklanabilir. Adetinizde gecikme olursa gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

A

Ayse Gizem

Forum Okuru
eşimle 12 gün önce ilişki oldu ve mide bulantısı hariç bütün belirtiler var adetime 4 gün var test yapsam çıkarmı adeti beklemek gerekirmi

A

Ayse Gizem

Forum Okuru
14 subat ve 17 subatta birliktelik yasadim icime boşaldı şuan adetime 4 gün var ve 3 gün önce kan testi yaptırdım sonuç almaya fırsatım olmadı kanda kesin çıkar mi erken mi

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Birliktelik esnasında , sonrasında görülen lekelenmeler , enfeksiyondan, vajinal kuruluktan,polip , kist vs gibi durumlardan kaynaklanabilir. Yerleşme kanamasıda olabilir. Sık sık lekelenme yaşarsanız bir kadın doğum uzmanına görünün. Adet gecikmesi yaşarsanız gebelik testi yapın.

A

Ayperi_

Forum Okuru
Merhabalar hocam . En son adet tarihim 17 haziran 30 günde bir adet oluyorum. Eşimle 14 temmuz günü birlikte olduk. Adetim 6 gün gecikti ve bugün hcg sonucum negatif cıktı. Kasık ağrılarım ve göğüs hassasiyetim de var . Ama sonucum negatif. Sizce sonuç kesin midir herhangi bir gebelik söz konusu olabilir mi testi tekrarlamali miyim gerek var mı ?

R

Ranaaaa666

Forum Okuru
Merhaba erkek arkadaşımin zevk suyu elime bulaştı daha sonra vajinama elimle temas ettim mi bilmiyorum bu olay olduğu gün zaten adetim bir gün gecikmisti adet olamayınca olayın 13. Günü hcg testi yaptırdım doktor bişey yok dedi 26 gün oldu hala adet olmadım olaydan 25 gün sonra yine eczaneden gebelik testi aldım yaptım negatif korkmam gereken bişey var mı

Likapam

Paylaşımcı Melek
Merhabalar hocam . En son adet tarihim 17 haziran 30 günde bir adet oluyorum. Eşimle 14 temmuz günü birlikte olduk. Adetim 6 gün gecikti ve bugün hcg sonucum negatif cıktı. Kasık ağrılarım ve göğüs hassasiyetim de var . Ama sonucum negatif. Sizce sonuç kesin midir herhangi bir gebelik söz konusu olabilir mi testi tekrarlamali miyim gerek var mı ?
Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı olmayabilir bi kaç gün sonra tekrarlayıp doktora gidin

Likapam

Paylaşımcı Melek
Merhaba erkek arkadaşımin zevk suyu elime bulaştı daha sonra vajinama elimle temas ettim mi bilmiyorum bu olay olduğu gün zaten adetim bir gün gecikmisti adet olamayınca olayın 13. Günü hcg testi yaptırdım doktor bişey yok dedi 26 gün oldu hala adet olmadım olaydan 25 gün sonra yine eczaneden gebelik testi aldım yaptım negatif korkmam gereken bişey var mı
Bu şekilde hamile kalamazsın dr adet olman için ilaç vermedimi

H

Hayal dünyası 35

Forum Okuru
Iyi günler size bisey danisacaktim, Yumurtlama günleri olan 15,16 ve 17 temmuzda eşimle değerlendirdik...üzerinden ne kadar süre geçince hamilelik idrar testi yapmalıyım adetine 5 gün kala normal idrar testi yaptım negatif cıktı malesef...bu testler kesin mi, şu an hcg yaptıracam kesin çıkar mi hamile isem...

Likapam

Paylaşımcı Melek
Iyi günler size bisey danisacaktim, Yumurtlama günleri olan 15,16 ve 17 temmuzda eşimle değerlendirdik...üzerinden ne kadar süre geçince hamilelik idrar testi yapmalıyım adetine 5 gün kala normal idrar testi yaptım negatif cıktı malesef...bu testler kesin mi, şu an hcg yaptıracam kesin çıkar mi hamile isem...
Adetiniz geçsin biraz daha sabırlı olur ama illaki yapmak istiyorum derseniz adetinize 1 veya 2 gün kala hcg yaptırabilirsin

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evet saydıklarınız gebelik belirtisi ancak bu kadar kısa sürede gebelik belirtisi oluşmaz. Adet döneminizde gecikme yaşarsanız test yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

kbrşahin

Yeni Üye
Üye
doktora gittim 2 ay önce alttan muayene oldum çocuk için hersey normal dedi eşinde test versin dedi oda biz memlekette olunca gidemedik 2 ay sonra gittim eşimde test verdi bana dedi ki daha önce muayene oldun mu evet dedim sizde oldum ondan öncede defa oldum sizde bana hersey normal esinde test versin dediniz dedim bana dedi ki mumkun değil böyle demem ben masada kaldım amh testime baktı dedi yumurtalıklarının rezervi çok düşük menepoza gireceksin 23 yaşında tüp bebek yapmazsan ve o gün gelen bütün hastalara aynı seyi syledi güvenemedim para için mi tüp bebek için mı diyo diye sizce güvenmeli miyim mantıklı mı defa muayene oldum ayrı ayrı adettimde hep normal hersey buda normal dedi sonra böyle dedi

Likapam

Paylaşımcı Melek
doktora gittim 2 ay önce alttan muayene oldum çocuk için hersey normal dedi eşinde test versin dedi oda biz memlekette olunca gidemedik 2 ay sonra gittim eşimde test verdi bana dedi ki daha önce muayene oldun mu evet dedim sizde oldum ondan öncede defa oldum sizde bana hersey normal esinde test versin dediniz dedim bana dedi ki mumkun değil böyle demem ben masada kaldım amh testime baktı dedi yumurtalıklarının rezervi çok düşük menepoza gireceksin 23 yaşında tüp bebek yapmazsan ve o gün gelen bütün hastalara aynı seyi syledi güvenemedim para için mi tüp bebek için mı diyo diye sizce güvenmeli miyim mantıklı mı defa muayene oldum ayrı ayrı adettimde hep normal hersey buda normal dedi sonra böyle dedi
Başka binde daha muayene ol amh kaç