Hamilelikte üstüne görme nedir nasıl anlaşılır ?

Umut Mevsimi

Yeni Üye
Üye
Cnm bunu bizimle de paylasırmısın.Bende 1 buçuk yıllık evliyim.Bütün kontrollerimi yaptırdım.eşim de ve bende bi sorun yok.29 aralıkta aşılama oldum.Aşılamadan 13 gün sonra kan testi yaptırdım.sonuç negatif.Normalde 28 günde 5 gün oluyorum.Bu ay 31 günde 3 gün oldum.Aşılamadan sonra döllenme geç olabiliyormuş.Başka bi testte yaptırmadım.Son bir haftadır belimde ve kasiklarim da yanmalar ağrılar var.Midem kazınıyor resmen.İnş.hamileyimdir.Çünkü doğal yollarla da hamile kalabileceğimi söyledi.inş.hamileyimdir.Doktorun ilgisizliği yüzünden 2.aşılamayı yaptırmadım.

B

Beebis

Forum Okuru
Vücudun kendini hazırlama dönemi de varmış inşallah belirtiler bu yöndedir. Allah isteyen herkese hayirlisiyla sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasib etsin.ufak bir tatille kafanı dağıtmaya çalış san keşke fırsatın varsa.söylediğim yöntemi de deneyin inşallah olur.

Umut Mevsimi

Yeni Üye
Üye
Vücudun kendini hazırlama dönemi de varmış inşallah belirtiler bu yöndedir. Allah isteyen herkese hayirlisiyla sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasib etsin.ufak bir tatille kafanı dağıtmaya çalış san keşke fırsatın varsa.söylediğim yöntemi de deneyin inşallah olur.
Teşekkür ederim cnm benim.inş....Çalışıyordum,okul öncesi ogretmeniyim.biraz yorucuydu.o yüzden işten ayrıldım.şimdi evdeyim.Böyle daha iyi olacağını düşünüyorum.Adetime 10 gün var.Dün akşam kahverengi lekelenmeler geldi.Bugünde ara ara kanama ama çok açık hatta narcicegi renginde.Hayırlısı diyorum.Birkaç gün daha beklicem.sonra betahcg baktircam...

K

Kleo

Forum Okuru
Merhaba arkadaşlar adetim 2 gün geç geldi.ilk gün pembe lekelenme şeklinde oldu.ikinci gün sadece tuvalete gittikce pıhtılar düştü.üçüncü gün tertemiz geçti.dördüncü gün şeffaf uzayan akıntı ama içi kanlı şekilde geldi.5-6 saat sonra yoğun çamur akıntı oldu bir kere.sonra 1 damla kan geldi..ondan sonra pembe lekelenme oluyor.idrara sıkışmadan test yaptım negatif...kendimi bunalıma girmiş gibi hissediyorum..yemek yiyemiyorum.biri dokunsa ağlicam sanki :( böyle bir adeti ilk defa yaşıyorum..30 yaşındayım ilk defa çamur rengi gördüm :( kafam çok karışık..ne yapıcam bilmiyorum :(

K

Kleo

Forum Okuru
Malesef kendi doktorumun acil ameliyatı çıktığı için randevum iptal edildi.Ancak pazartesi burada olacağı için.Devlet hastanesine gittim.Durumu anlattım.ultrasonla uzun süre baktıktan sonra..kanaman hala varmı dedi.Yok deyince.beta hcg isteyelim dedi.kist vb. bir şeyden korktum varmı dedim.kist göremedim dedi..şimdi kan sonucu merakla bekliyorum..gebelik çıkacağını da sanmıyorum.

K

Kleo

Forum Okuru
Kontrollerde hiç bir sıkıntı yok.gebelik de yok.doktora adetim neden bu şekil de olmuştur diye sordum.verdiği cevap 1 yıl hamile kalamazsan o zaman bakarız :) gülermisin ağlarmısın :) hamile kalmasına kalırım yani iki tane evladım var.rabbim ne zaman nasip ederse..
Allah iyi doktorlarla karşılaştırsın..böyle doktorları hiç sevmiyorum..önümüzde ki adetimde aynı olursa kendi doktoruma giderim.. :)

N

Nstle777

Forum Okuru
Merhaba,
Bu sabah uykumun arasin da agrimi hissetmeye basladim,uyandim yatakta biraz kendimi dinledim siddeti cok artti ama korunmadik esimle bebek sahibi olmaya calisiyoruz. Sonra wc ye gittim kan geldi ama kahve rengi idi. Bi kaç damla geldi agrim daha cok siddetlenmeye basladi acaba adet mi oldum üstümümü gördüm anlamadim bilen arkadaslar cevap verirse sevinirim...

R

roserose1

Forum Okuru
Merhaba marta ssevgilim bosaldiktan sonra boxerin ustune oturdum.3kere adet oldum normal yogunlukta ama bitince koyu lekeler geliyor.doguma kadar adet olanlar var. Acaba hamilelik olabilir mi ? Cevabinizi bekliyorum.iyi gunler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Koyu renk lekeler enfeksiyondan kaynaklı olabilir içinizin tamamen rahat olması adına bir kan testi yaptırarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

R

rose rose

Forum Okuru
Merhaba oncelikle cevap verdigin icin cok tesekkur ederim gercekten. Bunaltmak istemiyorum ama iste test de yapamiyorum su an bulundugum durumdan dolayi :( o yuzden bu kadar panik yapiorum. Kizma lutfen yani sence bu sekilde hamilelik olmaz dimi kusura bakmayin anlatabilecegjm kimse yok o yuzden testte yapamayinca durum bu :(

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba marta ssevgilim bosaldiktan sonra boxerin ustune oturdum.3kere adet oldum normal yogunlukta ama bitince koyu lekeler geliyor.doguma kadar adet olanlar var. Acaba hamilelik olabilir mi ? Cevabinizi bekliyorum.iyi gunler
Normal yoğunlukta mensiniz gerçekleşmiş .Mensin bitiminde lekelenmeler olur olağan bir durum.Gebelik söz konusu değil..

G

goLdrose03

Forum Okuru
merhaba. nişanlımla nisan ayında sürtünme yoluyla ilişki yaşadık girip girmediğinden emin olamayınca ertesi gün hapı da içmiştim. o zamandan beri tam gününde olmasa da (bi kaç gün önce ya da sonra) kanama da görüyorum her ay ama bu ay yoğun bir mide bulantım var. Zayıf bir bayanım ama karnımda belirgin bi şişlik var gibi ve kilo da almışım. bu kilonun gebelikle alakası var mı emin olamadım. ertesi günü hapının kesin sonuç vermediğini ve üstüne görme durumundan korktum, acil cevap bekliyorum o yüzden. Şimdiden teşekkürler ve iyi geceler

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
merhaba. nişanlımla nisan ayında sürtünme yoluyla ilişki yaşadık girip girmediğinden emin olamayınca ertesi gün hapı da içmiştim. o zamandan beri tam gününde olmasa da (bi kaç gün önce ya da sonra) kanama da görüyorum her ay ama bu ay yoğun bir mide bulantım var. Zayıf bir bayanım ama karnımda belirgin bi şişlik var gibi ve kilo da almışım. bu kilonun gebelikle alakası var mı emin olamadım. ertesi günü hapının kesin sonuç vermediğini ve üstüne görme durumundan korktum, acil cevap bekliyorum o yüzden. Şimdiden teşekkürler ve iyi geceler

Merhaba , tedbiren test yapın ancak bu şekil de gebe olup olmadığınızı net olarak öğrenebilirsiniz.

N

Nur Danem

Forum Okuru
Merhabalar.. Bana acil cevap verirseniz çok sevinirim . Kocamla biz bebek düşünüyoruz 12 temmuz da adet oldum fakat adetim gecikti test aldım negatif çıktı şüphe duymuştum 1 hafta Sonra hastaneye gidip kan testi yaptırdım doktor hamile olmadığımı söyledi vitamin eksikliğimin olduğunu söyle B12 ve demir eksikliğimin olduğunu söyledi ilaçları kullanmaya başladım bu ayın 23 ünde adet kanamam oldu fakat o kadar sançım çok olmadı ve fazla kanamam olmadı orta derece oldu ertesi gün folik asit ilaçına başladım adet kanamam yine normal dı orta derecedeydi bu ertesi sabah kalktığımda adetim bitmişti hiç kanamam yoktu sadece koyu kahve rengi binik binik pıhtılaşma vardı normal de adetim 5 gün sürer ve 2 gün sancı çekerdim sabahları mide bulantım var fazla yemek yiyemiyorum acaba neden ilaçlardan mı yoksa hamile miyim lütfen cevap verirseniz sevinirim mide bulantılarım devam ediyor… Bu arada kanamam bittiği gün tekrar test yaptım negatif çıktı. ACİLLLLLLL CEVAPPPP