E

eleysa

Yeni Üye
Üye
Sevimli cadı' Alıntı:
Yüklemiş olduğunuz görsellerde nub çıkıntısı belli değil maalesef değerlendirme yapamıyoruz.
screenshot_20181121-184853_whatsapp-jpg.84138 Nub teorisi ile cinsiyet nasıl belirlenir ? Melekler Mekanı Forum
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bebeğinizin cinsiyeti erkeğe benziyor 17-19 ve 20 . haftalarda bebeğin cinsiyetini net olarak öğrenebilirsiniz.
 
F

FarahGunaydın

Yeni Üye
Üye
Merhaba,
Bu fotoğrafta alt tarafından erkek gibi gözüküyor ama emin olamadım, siz de bakabilir misiniz?

b294033c-d267-46bb-b53e-b8d9f2dc0d56-jpeg.84174 Nub teorisi ile cinsiyet nasıl belirlenir ? Melekler Mekanı Forum
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, yüklemiş olduğunuz görselde nub çıkıntısı anlaşılmıyor dolaysıyla değerlendirme yapamıyoruz.
 
D

Duru86

Yeni Üye
Üye
Uzman SühaN' Alıntı:
Yüzyıllar boyunca , cinsiyetin belirlenmesi için çeşitli metodlar uygulanmıştır. Bebeğin cinsiyeti nin tahminin de kullanılan yöntemlerin çoğunun herhangi bir bilimsel dayanağı yoktur.


Bebeğin cinsiyetini belirme de , son günler de ilginç bir yöntem konuşuluyor. Nub teorisi . Bu teori nin % 88 cinsiyeti belirlediği iddia ediliyor. Gebeliğin 12- ve 14 . haftasın da bu teori ile bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkün. Yapılan çalışmalar , 12. hafta da %88 -90 doğruluk üzerine kanıtlanmıştır.Bu iddia hekimler tarafın dan ortaya atılmaktadır.İddia desekte sevgili anne adayları bu metodun doğruluk payı varmış..

Daha önce de belirtildiği gibi, hem erkek hem de kız fetusların gelişme aşamalarında genital bir tüberkül vardır. Bu genital tüberkül bir nub olarak adlandırılır.Nub Teorisini kullanarak bebeğinizin cinsiyetini belirlemek, büyük oranda ultrason resmine bağlıdır. Bu, nub resminin sonucu belirlemeniz için mükemmel olması gerektiği anlamına gelir.

Nub Teorisini kullanarak tahmin etmek için ideal zaman ne zaman?

10 haftalık gebeliğin başlamasından önce, genital yumrunun hem erkek hem de kız fetüslerinde aynı olduğu görülüyor . 11 hafta, görünürlük mükemmel koşullardaysa, tahmin etmek mümkün olabilir, ancak doğruluk 12-14 hafta kadar büyük olmayacaktır. 14 hafta sonra, sonograf uzmanının randevuda cinsiyet belirlemesi mümkün olabilir.

Nub Teorisi ne kadar doğru?

Kontrollü bir ortamda tarama yaparken bazı çalışmalar 12. haftada% 88 doğrulukla kanıtlanmıştır. Cinsiyet Uzmanları üç çalışma grubu yürütmüştür ve ideal Nub taramaları için Nub Teorisi doğruluk oranı% 80-92 arasında değişmektedir. Doğruluk oranları, şahsen tarama yaparken ve bir Ramzi Teorisi taramasıyla birleştirildiğinde daha fazla görünürlük ile artmaktadır .

Cinsiyet Uzmanları Nub Teorisini Nasıl Öngörür?

12-14 hafta ultrason taramasını yaptıktan sonra, Cinsiyet Uzmanları genital tüberkülün görünürlüğünü kontrol edecektir. Görünürlüğü, bebeğin pozisyonu, kese içindeki amniyotik sıvı miktarı, karın duvarının kalınlığı, tarama kalitesi ve / veya çözünürlüğü etkilenebilir.Ekli dosyayı görüntüle 71243

Resimde gördüğünüz gibi üst taraftaki çıkıntı paralel ise bebek kız, 30° lik açıyla yukarı bakıyorsa bebek erkektir.Nub teorisi ile cinsiyet nasıl belirlenir ?


Gebeliğin 9. haftası fetusun bacaklarının arasın da küçük bir çıkıntı görülür. Gebeliğin 12. ve 14 haftası bu topak çıkıntı nın açısı değerlendirilerek , cinsiyet tahmini yapılır. Çıkıntı kızlar da 30 derecenin altın da ve düzdür erkekler de ise 30 derecelik açıdan büyüktür.

Nub teorisin de cinsiyet belirleyen uzmanlar 12- 14 . haftalar da genital tüberkül görünürlüğü kontrol edecektir.Bebeğin pozisyonu , kese içinde amniyotik sıvı miktarı, karın duvarı, tarama kalitesi veya çözünürlük kalınlığı etkilenebilir. Cinsiyet belirlemek için, Cinsiyet Uzmanları aşağıdaki ölçütleri kullanmaktadır.

Görünürlük , omurga ile ilgili genital tüberkül açısı , Gölgeler ve erkek belirteçler ve topak çevreleyen ucu , Gebelik yaşına göre uzunluğu da dahil olmak üzere, şekil.. Nub teorisi ile cinsiyet belirleme de tarama omurga görüntüleme ve buna özü ilişkisini sağlamak için, profil görünümünde olmalıdır.


Nub teorisi ile ilgili istatistiki bilgiler şöyledir;

1 hafta sonunda, doğruluk oranı 48 yüzde olduğu

12 hafta sonunda, doğruluk oranı 91 yüzde olduğu

13 hafta sonunda, doğruluk oranı 94 yüzde olduğu


Özet ; 11-13 haftalar arasında, tüm bebekler genital tüberkül denilen kendi bacaklarının arasına bir topak var ve bu teoriye göre topak açısı bir olup olmadığını gösterecektir Kız veya erkek olduğu bu açılara göre değerlendirilerek söylenir.Bu arada bilimsel verilere dayarak şunu da belirtelim.Ultrason ile bebeğin cinsiyeti en erken 3. ay bittiğinde yani 13 hafta civarında anlaşılıyor. Bazı durumlar da bebeğin cinsiyeti bu haftalar da görülmeyebilir. 16-17 haftalarda daha net izlenir. 20. haftaya yaklaştıkça cinsiyet en net şekilde değerlendirilir.

BU YAZI VE GÖRSEL İZİNSİZ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ !
 

Ekli dosyalar

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Durucum selamlar, uzmanımız sorunuzu yanıtlayacaktır biraz sabırlı olun lütfen.
 
HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, yüklemiş olduğunuz görselde nub çıkıntısı anlaşılmıyor, bu sebeple bebeğin cinsiyeti hakkında tahminde bulunamıyoruz.
 
HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, cinsiyet tahmininde bulunabilmemiz için , yüklemiş olduğunuz görsellerin ilk sayfadaki gibi net ve anlaşılır olması gerekiyor. Aksi durumda değerlendirme yapmıyoruz , bilginize...
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Zada89' Alıntı:
Benim ultrasonuma bir bakabilirmisiniz rica etsem.. 13 haftalik bu ultrason
Bir doktor erkeğe başka bir doktor kıza.

selamlar, konuyu değerlendirecek ve sorunuzu cevaplandıracak yöneticimiz, sağlık sıkıntılarından dolayı sitemize giremiyor bu aralar. Beklerseniz değerlendirme yapacaktır. Sevgiler.
 

Benzer Konular


Üst