HCG değerim düştü düşükmü yapıcam?

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Peki degerlerim yukselebilir mi beyza hanim ? Kotu birsey olmus olsaydi suan kanamam olmaliydi degil mi? Yani suan uzulmem icin bir sebeb var mi?

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Degerimin bu kadar az dusmesi kotu mu

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Bugun yine kan verdim degerim 9.57 cikti dusuk mu yapiyorm daha sonra hamilelik riskim azalir mi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, değer düşmeye devam ediyor buda gebeliğin sağlıksız olduğunu gösteriyor. Kanama başlarsa tam düşük gerçekleşir. Düşük yapıp tekrar gebe kalan çocuk sahibi olanlar var fakat burda önemli olan düşüğün nedeni . Neden belirlenip tedavi edilmezse yeni bir gebelik düşükle sonuçlanabilir. Birden fazla düşük yapanlara tavsiyemiz genetik tarama testi yaptırmalarıdır. Siz son değerle ilgili hekiminizi mutlaka bilgilendirin.

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Aksam doktra gdcm beyza hanim henuz hanamam yok sag kasigima arada sol kasigma hafif agrilar giriyr sag tarafa daha cok giriyor ne oluyor yani simdi degerim dustu neden hala kanamam yok

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ya tamamiyle sıfırlanınca kanamanız olucak yada biraz daha değer düşünce kanama gerçekleşecek. Sağ kasığınızdaki ağrıyı mutlaka doktorunuza bildirin..

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Saolun hersey icin cok uzuldum suan tek dusuncem yine ayni seyleri insallah yasamam... ufakta olsa bu mutluluk cok guzeldi ilk heyecanimdi ama olmadi hayirlisi...

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Rica ederim , sizi anlıyorum kendinizi fazla hırpalamayın. Dilerim en kısa zaman da anne olursunuz , sevgiler..

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Beyza hanim ben doktor gittim... kimyasal gebelik dedi doktorum gebeligim sonlanmis kan degerim 4'e dusmus kafa takilan sadece bir kere kahverengi damla sekilindeki kanamam onu yerlesme kanamasi olarak biliyordum ama kimyasal gebelik cikti.. kimyasal gebelikte sadece bir kereligine masus o kahverengi kanama olabilir mi? Vede kanamam olmadan kimyasal gebeligi atmadan esimle korunmadan iliskiye girebilir miyim? Donus yaparsaniz sevinirim...

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evet kimyasal gebeliktede lekelenme olabilir. Kimyasal gebelik tıbbi müdahale gerekmeyen bir problemdir. Yani kendiliğinden sonlanan bir gebelik türü. Eşinizle birlikte olmanızda sakınca yok . Değerinizde 4 e düşmüş bir kaç gün içinde kanamanız da gerçekleşecektir. Geçmiş olsun sağlıklı günler diliyorum.

I

Ilkkgozagrimm

Yeni Üye
Üye
Evet kanamam bugun gerceklesti azda olsa geliyor...peki kanamam sonlandiktan sonra doktorumla goruseyim mi? Ve de ben suan adet mi goruyorum yoksa icimdekinimi atiyorum?? Ayni adet sancisi cekiyorum bellim agriyor ama kanamam adetime gore az oluyor normal mi? Korkulacak bir durum var mi beyza hanim? Son bir sorum daha olacak cocugumun olma ihtimali azaldi mi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, elbetteki mutlaka doktora görünüp muayene olun. Şu an kimyasal gebeliğiniz kendi kendini sonlandırdı. Kimyasal gebelikte her hangi bir müdahaleye gerek yoktur.Korkulacak bir durum yok. Siz test yapmasaydınız kimyasal gebelik yaşadığınızı bilmezdiniz. Bir çok bayan kimyasal gebelik geçirdiğinin farkına varmıyor. Tesadüfen öğreniyor.Bu durum tekrar gebe kalmanızı önlemez. Geçmiş olsun sağlıklı günler diliyorum..

S

safi23

Forum Okuru
merhaba ben enson adetim 23 ekimde oldumm suan 6 gun geciktim ilk bthcg degrim 328 cikti sonraki gun de kahve rengi lekelenmerim oldu ve yine bthcg degirim 260 cikti bu kesin dusuk belirtisimidir degerim yukselirse gebelik devam etmesi soz konusumudur?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, 2 değerle durumunuz hakkında kesin bilgi vermek doğru değil. Belli aralıklarla hcg testi yapılmalı ve değerlendirilmelidir. Bu durum da hekim kontrolünde olmanızda fayda var.

H

hcg tst

Forum Okuru
hocam benim adetim 9 gün geçti ilk değerim 1998 ikinci 7880 durum nedir? kesin hamilelik varmı teşekürler

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
hcg tst' Alıntı:
hocam benim adetim 9 gün geçti ilk değerim 1998 ikinci 7880 durum nedir? kesin hamilelik varmı teşekürler
Merhabalar Evet bu sonuca göre hamileliğiniz var hyırlı olsun. Fakat 9 gün geçmesine göre değer sanki biraz düşük gibi normalde iki güne bir iki katı değere çıkar yani 4. günde 4 bin 8. günde 8 bin üstü olmalıydı günleri karıştırıyor olmayasınız hani 9 değilde 7 gün olmuş olmasın ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
hcg tst' Alıntı:
Merhaba, Hcg değeriniz görünürde gebelik lehine fakat çok yüksek mutlaka hekim kontrolünde olun bu sağlıksız gebeliğin emaresi olabilir.

E

Ebekulak

Forum Okuru
Merhabalar 10 gün önce yaptırdığım kan tahlilinde beta hcg değerim 195 çıktı. Çarşamba günü doktora gittim ancak gebelik kesesini göremedi çok küçük olduğunu söyledi tekrar kan testi yaptık ve beta değeri 4300 çıktı bugün tekrar kan testi yaptım ve değer 5800 çıktı baska bir doktora gittim ve vajinal ultrasonla baktık ancak çok küçük bir kese gördü ve beta değerine göre kesenin daha büyük olması gerektiğini sağlıksız gebelik ya da diş gebelik olduğunu söyledi sizin fikriniz nedir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, hcg değeri gebeliği tespit etmenin yanın da gebeliğin seyri hakkında da bilgi vermektedir. Dış gebelik,mol gebelik,boş gebelik,kimyasal gebelik hcg nin düzenli izlenmesi ile teşhis edilebilir. Sadece hcg testini izlemekle durum teşhis edilmez. Ultrason incelemesi de gereklidir. Bu nedenle sorunuzun cevabını internette aramayın. En sağlıklı bilgiyi hekiminiz den alabilirsiniz.

A

aslı ceng

Forum Okuru
Merhaba banada yardımcı olurmusunuz ? ayın 19 son adet tarihim önce 489 ikinci 349 dün 208 çıktı bilgi verirmisiniz bir problem varmıdır?